Fibercement Cephe Kaplama Levhaları

Fibercement Kaplamalı Hebo Kabinler

string(1173) "Yapıların iç ve dış cephe kaplamalarında kullanılan fibercement levhalar tamamen doğal hammaddelerden üretilmektedir.
Yapısında selüloz elyafı, çimento ve ağırlıklı olarak da mikronize edilmiş kuvars bulunmaktadır. Kuvarsın olumlu etkileri olan dayanıklılık ve son derece hafiflik sebebiyle taşıma ve montaj işlemleri son derece kolay olmaktadır.
Cephe kaplama ürünlerinin kolay kesilebilmesi sebebiyle, yerinde ölçülendirme yapılabilmekte, yüzeyi üzerinde uygun alet edevat kullanılarak istenilen özel görsel desenler ve efektler elde edilebilmektedir.
Uluslararası akredite kuruluşlara yaptırılan testlerle A1 sınıfı yanmazlık belgesine sahip olan fibercement levhalar; yapıların tüm yüzeylerinde kullanılmakta ve güvenli, sağlıklı yapılar imal edilmektedir. Fibercement levhalar EN 13501-1’e göre A1 sınıfı yanmaz yapı malzemesidir. Yanmazlık özelliği ile firmamız tarafından imal edilmiş yapılarda elektrik kontağı gibi sebeplerle yangın çıkması ve yayılması riski sıfıra indirgenmiştir.
" string(380) "Gözetleme ve kontrol için güvenlik kulübeleri,
Şantiyelerde bekçi kabinleri,
Askeri birliklerdeki nizamiye kulübeleri,
Apartman ve sitelerde güvenlik ve bekçi kulübeleri,
Şehir merkezlerinde kontrol noktaları,
Danışma kabinleri,
Satış amaçlı büfeler,
Toplu kullanıma uygun wc ve duşlar,
Seyyar kulübeler,
"

Kalite ve estetiğin uyumu ile modern şehir planlamasına uygun endüstriyel yaşam alanları üreten Hebo Yapı A.Ş., ayrıcalıklı bakış açısı ile birçok öncülüğe imza atmakta, seçkin ürün yelpazesi ile barınma ihtiyaçlarını karşılamakta, güncel yapım ve montaj teknolojisi ile hızlı, uygun ve faydalı çözümler sunmaktadır. Bu kaygılarla imalat aşamasında kullandığı fibercement ürünlerle, yapı sektörüne yenilikler ve üstün özellikli kabinler kazandırmıştır.

Fibercement Kaplama Kabinlerin Tercih Edilmesindeki Etkenler

fibercement-tercihi Hebo Yapı; uzmanlığı, tecrübesi, kullandığı nihai teknoloji fibercement kaplama ürünleri, Ar-Ge çalışmaları doğrultusunda kişi ve kurumların talep ettiği, ihtiyaca uygun niteliklerde yaşam alanları ve endüstriyel modüler yapılar üretmektedir. Yeni şehircilik anlayışı ve çağdaş gereksinimlerin karşılanması amacıyla şehrin gelişimine katkıda bulunacak şekilde ürünlerinin konumlanmasını ve kullanılmasını amaçlamaktadır.

Bu bakış açısıyla imal edilen fibercement kaplamalı kabinler çağdaş, estetik ve çevre dostu yapısıyla sektörde büyük bir ihtiyaca cevap vermektedir. HeboCity markalı kabinler olarak farklı kullanım alanlarında; hızlı üretim, lojistik kolaylık, üstün izolasyon değerleri ile birlikte hızlı montaj imkanı sağlayan modüler yapılarla pazarda etkin bir şekilde yer almaktadır.

Yeni nesil şehircilik anlayışında şehir mobilyalarının kent yaşamına ve kentsel siluete doğrudan nüfuz eden yapılar olması, bu yapı tipinin özel bir öneme sahip olmasını gerektirmektedir. Bu kentsel kaygılarla yapılan üretim geliştirme ve araştırmaları sonucunda; fibercement gibi çevreci hammaddelerden üretilen uzun ömürlü, ısı ve ses izolasyonu yüksek, A1 yanmazlık sınıfında olan ve 21. yüzyıl teknolojisiyle birleştirilip kentsel tasarımın yeni şehircilik anlayışı üzerindeki etkilerini değerlendirecek üretimler ve hazır yapı kabinler üretilmektedir.

Fibercement Ürünlerini Kabinlerde Farklı Kılan Özellikler

fibercement-farki Yanmazlık gibi üstün özelliklerinin yanı sıra fibercement levhalar, sahip olduğu ahşap ve doğal taş gibi farklı desen çeşitleriyle, tarihi bir yapı yanında fibercement doğal taş dokulu görünümüyle, orman içerisindeki bir yapıda fibercement ahşap dokulu görünümüyle, modern bir gökdelen önünde cam ya da metal görünümüyle de içinde bulunduğu dokunun bir parçası olabilmekte ve fibercement kaplamalı kabinler çok önemli görsel ve estetik avantajlar sağlamaktadır. Tüm prefabrike binaların üretiminde kullanılan doğa dostu ve yerel hammaddeler sayesinde, ekolojik dengenin korunmasını ve sürdürülebilir olmasına yardımcı olunurken doğal yaşama da saygılı kabinler üretilmektedir.

Fibercement Levhaların Teknik Özellikleri

 • Yapıların iç ve dış cephe kaplamalarında kullanılan fibercement levhalar tamamen doğal hammaddelerden üretilmektedir.
 • Yapısında selüloz elyafı, çimento ve ağırlıklı olarak da mikronize edilmiş kuvars bulunmaktadır. Kuvarsın olumlu etkileri olan dayanıklılık ve son derece hafiflik sebebiyle taşıma ve montaj işlemleri son derece kolay olmaktadır.
 • Cephe kaplama ürünlerinin kolay kesilebilmesi sebebiyle, yerinde ölçülendirme yapılabilmekte, yüzeyi üzerinde uygun alet edevat kullanılarak istenilen özel görsel desenler ve efektler elde edilebilmektedir.
 • Uluslararası akredite kuruluşlara yaptırılan testlerle A1 sınıfı yanmazlık belgesine sahip olan fibercement levhalar; yapıların tüm yüzeylerinde kullanılmakta ve güvenli, sağlıklı yapılar imal edilmektedir. Fibercement levhalar EN 13501-1’e göre A1 sınıfı yanmaz yapı malzemesidir. Yanmazlık özelliği ile firmamız tarafından imal edilmiş yapılarda elektrik kontağı gibi sebeplerle yangın çıkması ve yayılması riski sıfıra indirgenmiştir.

Kentsel ve Çağdaş Yaşam Alanlarında Fibercement Kaplama Etkisi

fibercement-kullanimi Bir şehir mobilyası olarak kullanılan ürünlerin imalatında hafif çelik teknolojisi kullanılmaktadır. Galvaniz sac kullanılarak Hekim Structure Robot teknolojisiyle üretilen tavan ve taban profilleri; taşıyıcı köşe, C ve U profiller, cıvatalı ve vidalı bağlantılar ile birleştirilerek kurulan sandviç panel sistemlerinden oluşan modüler yapılar, kolay taşınabilir, kolay temizlenebilir ve hafiflik özelliği ile mobil kullanıma olanak sağlar. Hebo kabinler gerek kamu gerekse özel sektörün ihtiyaçlarının yanı sıra bireysel taleplere de en hızlı cevap veren ürünler sınıfında ilk sıralardadır.

Fibercement Kullanım Alanları

 • Gözetleme ve kontrol için güvenlik kulübeleri,
 • Şantiyelerde bekçi kabinleri,
 • Askeri birliklerdeki nizamiye kulübeleri,
 • Apartman ve sitelerde güvenlik ve bekçi kulübeleri,
 • Şehir merkezlerinde kontrol noktaları,
 • Danışma kabinleri,
 • Satış amaçlı büfeler,
 • Toplu kullanıma uygun wc ve duşlar,
 • Seyyar kulübeler,
gibi birçok alanda ihtiyaca hizmet vermektedir.

Bunların dışında, standart haricinde özel talep ve ihtiyaçlara cevap verebilecek farklı ebatlar ve teknik detaylara sahip kabin üretimi de yapılabilmektedir.

Bizler, yaşadığımız doğa ve kentlerin, geçmişten aldığımız ve geleceğe en iyi şekilde taşımakla yükümlü olduğumuz mirasımız olduğunu biliyoruz. Hızla değişen ve gelişen yapı içerisinde kentlerin inşasında rol alan tüm tarafların çalışmalarını bu bakış açısıyla yürütmesi ve kullanıcılarına estetik, sağlıklı, konforlu ve güvenli yaşam alanlarını sunması gerektiğine inanıyor ve çalışmalarımızı bu yönde devam ettiriyoruz. Hebo Yapı A.Ş.