Haziran 30 2018
Saudi Big 5 Fuarı
Kategoriler: Fuarlar Eklenme: 30 Haziran 2018 1.279 Görüntülenme

Hebo Yapı A.Ş., Ortadoğu bölgesinin en prestijli fuarlarından biri olan Saudi Big 5 Fuarı’na katıldı. 05-08 Mart, 2018 tarihleri arasında Suudi Arabistan’ın ticari başkenti olan Cidde’de düzenlenen bu fuar, kayıtlara göre 13.027 ziyaretçi tarafından ziyaret edilmiştir. Hebo Yapı ileri teknolojik makine hattından çıkan yenilikçi ürünleri sayesinde fuarın en gözde stantlarından biri olmuştur.

Suudi Arabistan’ın bir enerji tedarik merkezi olması ve bununla birlikte hızla gelişen yapı sektörü sebebiyle, Hebo Yapı’nın üretimini ve tedarikini yapmış olduğu prefabrike binalar, konteynerler, çelik yapılar ve kabinlere olan ihtiyaç bire bir olarak yerinde gözlemlenmiştir.

Türkiye Ekonomi Bakanlığı’nın milli katılım ile desteklediği fuara, Türkiye’den farklı sektörlere ait birçok firma katılmıştır. Aynı zamanda bu fuara Avrupalı firmalar da yoğun ilgi göstermiştir. Almanya ve İtalya başta olmak üzere yapı sektöründe üretim yapmakta olan firmalar; ürünlerini sergileyerek, pazar payını arttırabilmek için pazarlama faaliyetlerinde bulunmuştur.

Cidde’nin bölgenin merkezinde ve Kızıldeniz tarafından girişinde bulunması yalnızca Suudi halkının değil, aynı zamanda diğer bölge ülkelerden gelen ziyaretçilerin de fuara yoğun ilgisini beraberinde getirmiştir. Bu sayede başta Umman, Kuveyt, Ürdün ve Bahreyn olmak üzere birçok farklı ülkeden gelen müşterileri ile görüşme ve yeni ürünlerin tanıtılma imkânı olmuştur.

Hekim Holding’in yeni yatırımlarından olan Steelin ve Hekim Profil ürünleri ciddi anlamda ilgi görmüş ve müşterilere detaylı bilgi verilmiştir. Steelin’in ileri teknolojisi sayesinde özellikle ölçüde özgürlük özelliği çok ilgi çekmiştir. Bu bağlamda birçok müşteri ile proje görüşmeleri devam etmektedir.

Hebo Yapı’nın flat pack tipi de monte konteynerleri yoğun talep görmüş ve kolay kurulumu ve nakliyesi sayesinde birçok sipariş talebi alınmıştır.

Hebo Yapı’nın üretimde kullandığı çelik sistem üzeri taş yünü izolasyonu ve fibercement kaplaması, 2010 yılında Amerikan yangın standartlarına göre Alman Loydu tarafından test edilmiş ve yangına dayanıklılığı sistemsel olarak teyit edilmiştir. Ürünlerin bu ve daha birçok özelliği sayesinde Hebo Yapı fuardaki rakiplerinin önünde yer almıştır.

Fotoğraf Galerisi

Saudi Big 5 Fuarı-0
Saudi Big 5 Fuarı-1